چند بار شده برای انجام کار بانکی ( وایز پول به حساب شخص دیگر ، بررسی موجودی و ... ) وارد بانک شده اید و در راه بانک و بعد از کلی زحمت برای پیدا کردن جای پارک ماشین زمانیکه وارد بانک شده اید با صحنه تاثر آور شلوغی بانک مواجه شده اید؟

قبول دارم که دیدن چنین بانکی خیلی ناراحت کننده است !

واقعا بعد از آن چه می کنید دنبال شعبه دیگری از بانک مورد نظر خود می روید و باز هم دنبال جای پارک ( اگه دوبله نزنید ) ؟!!!

در زمان حاضر ما وقتی برای تلف کردن در بانک نداریم ، اصلا ایستادن توی صف بانک کار هر کس باشد کار انسانهای امروزی و مدرن نیست.

واقعا چه باید کرد؟

جواب این است بانکداری اینترنتی :

منظور از بانکداری اینترنتی این است که شما بتوانید اکثر امور بانکی خود را از طریق اینترنت انجام دهید ( فقط چک پاس کردن رو نمیشه که در آینده برای اون هم راه حل وجود دارد )

بانکهای تبلیغات کم اثری از صدا و سیما پخش می کنند که اکثرا مردم واقعا در آخر متوجه موضوع نمی شوند.در اینجا ما میخواهی بانکداری اینترنتی بانک ملی را بزبانی ساده برای شما توضیح دهیم.

 سيستم بانکداري اينترنتي (سبا)

 مواد لازم برای بانکداری اینترنتی بانک ملی :

 1. مراجعه به سایت بانک ملی ایران
 2. ورود به قسمت بانکداری اینترنتی سبا :

https://saba.bankmelli-iran.com/Home.htm

 1. در قسمت عضویت نوع شخص متقاضی را اننخاب کنید ( حقیقی یا حقوقی )
 2. یک فرم ورود اطلاعات برای شما نمایش می یابد که چند قلم اطلاعاتی آنرا باید قبلا آماده کرده باشید ( مثل شماره مشتری که در مانده حساب شما در خودپردازها نمایش می یابد) درضمن می توانید شعبه ای از بانک ملی را که مایل هستید دستگاه رمزیاب ( توضیح می دهیم ) به آن ارسال شود به سیستم معرفی نمائید.

 دستگاه رمزیاب چیست ؟

اصلا نگران نشوید ، این دستگاه به منظور بالابردن امنیت ورود شما به سایت اینترنتی بانکداری اینترنتی سبا طراحی شده است در واقع یک فرمول مولد کد در آن موجود است که بانک آنرا تنظیم کرده و برای هر مشتری بانک انحصاری است .این هم تصویر رمزیاب بانک ملی ایران

دستگاه رمزیاب بانک ملی

 

 

 

  ( هزینه آن 16 هزار تومان می شود که در برابر خدماتی که بانکداری اینترنتی به شما ارائه می کند و صرفه جویی در زمان شما هیچ است )

 1. پس از 7 روز به شعبه ای که درخواست کرده بودید رمزیاب به آنجا فرستاده شود مراجعه کنید ، پس از طی یک سری مراحل ساده اداری دستگاه رمزیاب به شما تحویل داده می شود.
 2. حدود دو سه روز ممکن است طول بکشد تا شما مجوز ورود به سایت را پیدا کنید. بعد از آن با دستگاه رمزیاب و برگه راهنمای سایت ( که شعبه به شما تحویل می دهد ) وارد سایت بانکداری اینترنتی بانک ملی یا همان سبا بشوید.
 3. تبریک می گوئیم ( شما به جمع اندک ولی خوشبخت کاربران بانکداری اینترنتی پیوسته اید)

چه خدماتی از طریق بانکداری اینترنتی سبا ارائه می شود :

 1. ارائه موجودی شما به لحظه ( آنلاین )
 2. صورتحساب بصورت آنلاین
 3. تعیین مبلغ چک با دادن شماره چک و مبلغ آن ( دیگه کسی نمی تونه تو رقم چک شما دست ببره )
 4. درخواست صدور ملی کارت یا مسدود کردن کارت فعلی
 5. درخواست صدور دسته چک
 6. انتقال وجه بین حسابهای خود ( بله شما میتوانید چند حساب خود را باهم کنترل کنید وبین آنها پول ارسال نمائید )
 7. انتقال وجه به حساب دیگران در یک لحظه در واقع عبور  از تراژدی ایستادن در صف بانک برای وایز پول به حساب دیگران ( یادآوری خاطرات تلخ قدیم)
 8. پرداخت قبوض بصورت آنلاین ( فکر کنم بازهم خاطرات بد قدیم رو یک لحظه به یاد آوردید )

بعد از یک مدت کار با این سیستم ( واقعا قوی و ایمن طراحی شده ) بقدری به آن عادت می کنید که جدا شدن از آنرا مثل جدا شدن از تلفن همراه خود حس می کنید.

و زمانیکه از کنار بانک ملی رد می شوید و ازدحام مردم را در صف بانک از پشت شیشه های مات بانک می بینید شما هستید که لبخندی پیروزی بر لب دارید زیرا هر زمان اراده کنید از همه آنان جلوتر هستید.

 موفق باشید  

 


 

نوشته شده توسط رضا خورکی در چهارشنبه سی و یکم تیر 1388 ساعت 9:49 قبل از ظهر موضوع | لینک ثابت